نوامبر 1, 2020

سیمان سفید

اگر سیمان نبود، باید همچنان به همان خانه‌های کاه‌گلی روستایی اکتفا می‌کردیم و اینقدر پیشرفت و آسایش برای بشر فراهم نمی‌شد. به دیوارهای اطراف خود نگاه کنید، بین آجر به آجر هر دیوار سیمان وجود دارد تا هم از سرما و گرما جلوگیری کند و هم خیالمان از بابت حریم امن اطرافمان راحت باشد. سیمان مانند چسب بین قطعات درشت قرار می‌گیرد و به یکدیگر می‌چسباند. سیمان و سیمان سفید از مصالح مهم در صنعت ساختمان سازی محسوب می شود.

در مقاله ی دیگری از وب سایت ما درباره فروش پودر سنگ به طور مفصل صحبت کردیم

در این مقاله ما به بررسی سیمان و مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت. اگر شما قصد تعمیر منزل خود را دارید و نمی دانید که باید چگونه برای خرید سیمان اقدام کنید یا شرکت های خوب برای خرید سیمان کدامند، حتما این مقاله را دنبال کنید.

خرید سیمان

تاریخچه به وجود آمدن سیمان سفید

گِل اولین سیمان مورد استفاده بشر بود اما با اکتشافات و پیشرفت در علم شیمی و مهندسی، فرمول تهیه این متریال پیچیده‌تر و قدرتمندتر شده است. دیوار ساخته شده با سیمان با دست و تبر فرو نمی‌ریزد و برای کوبیدن یک ساختمان از لودر استفاده می‌شود. در حل حاضر سیمان و سیمان سفید به عنوان یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی در بتن ریزی و ساختمان سازی کاربرد دارد و به همین دلیل شرکت های زیادی برای فروش بیشتر سیمان با یکدیگر در حال رقابت هستند.

جالب است بدانید که قدمت استفاده از سیمان به قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. این ماده ارزشمند در انواع مختلف تولید می‌شود که هر کدام از نظر کیفی و قیمت تفاوت دارند و شما با توجه به موقعیت جغرافیایی و نوع ساختمان بهتر است نوع مناسب آن را برای خرید سیمان انتخاب کنید. بعضی از انواع این ماده، جنبه زیبایی دارند و علاوه بر حفظ بنای ظاهری ساختمان به زیبایی آن جلا می‌دهد.

سیمان چیست؟

ماده‌ای که خاصیت چسبانندگی داشته باشد و بتواند قطعات ساختمان سازی مانند سنگدانه‌ها، قطعات بزرگ و آجرها را به یکدیگر بچسباند، به عنوان سیمان شناخته می‌شود و انواع مختلفی دارد، اعم از: ملات‌های گچی، ملات‌های سیمانی، چسب‌های پلیمری ، قیر، آهک و… .

سیمان از ترکیب رس، آلومینات آهک و سیلیکات ساخته می‌شود. این ماده در ترکیب و مجاورت با آب به شدت سفت و سخت می‌شود و اگر با شن و ماسه مخلوط شود، بتن به موجود می‌آورد و بتن به عنوان اصلی‌ترین مصالح ساختمانی شناخته می‌شود. البته این که بتن شما با کیفیت است و یا بی کیفیت، بستگی به نحوه ترکیب شن و سیمان و ماسه دارد. علاوه بر آن عامل دیگری که بر جنس بتن تاثیرگذار است، شرکت تولید کننده ای می باشد که شما برای خرید سیمان از آن اقدام کرده اید.

همانطور که گفته شد، سیمان از خاک رس و آهک و همچنین سیلیکات تشکیل شده است، این مواد تحت دمای بالا در حدود 1400 الی 1500 درجه سانتیگراد حرارت دیده و جسم سفت و سختی به نام کلینکر حاصل می‌شود. از کلینکر برای ساخت انواع سیمان استفاده می‌شود، که هر کدام از انواع سیمان در میزان مقاومت و دوام و استحکام با یکدیگر تفاوت دارند.

به عنوان مثال سیمان پرتلند، سیمان سرباره، سیمان پوزولانی، سیمان بنایی، سیمان نسوز، سیمان سفید، سیمان رنگی و سیمان انبساطی از انواع مختلف سیمان می باشد که این هم از آن دسته نکاتی است که باید در هنگام خرید سیمان به آن دقت کنید. 

در مورد پودر سنگ جوشقان بخوانید

ویژگی‌های سیمان شامل چه مواردی است؟

سیمان یک نوع متریال است که در برابر آتش و فشار بالا مقاوم می‌باشد؛ طوری که نه آتش از آن عبور می‌کند و نه روی آن اثر دارد. از طرفی با ضربه دچار آسیب نمی‌شوند،

هر محصولی که از سیمان تهیه می‌شود این قابلیت‌ها را نیز دارا می باشد. استحکام و مقاومت سیمان آن را به یکی از ضروری‌ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی تبدیل کرده است و برای اینکه سازه عمر و ماندگاری طولانی‌ مدت داشته باشد، حتماً باید در ساخت آن سیمان به کار برد. بدون سیمان نمی‌توان در طبقه هشتم نشست و با خیال راحت غذا خورد! حتی اگر سیمان تهیه شده از شرکت های بی کیفیت و با متریال نامناسب باشد، شما باید در هر لحظه نگران سلامت خود باشید.

ویژگی سیمان

تولید سیمان چگونه رخ می دهد؟

سیمان ماده‌ای نیست که در خانه یا یک کارگاه تولیدی کوچک بتوان ساخت.

تولید سیمان به انرژی بسیار بالا نیاز دارد و گذشته از آن با آلودگی محیط زیستی همراه است. بنابراین در داخل شهر سیمان تولید نمی‌شود بلکه در کارخانه‌ای تولید می‌شود که خارج از شهر باشد.

کارخانه سیمان باید به معدن مواد اولیه یعنی سنگ آهک و خاک رس نزدیک باشد. ظرفیت معدن مهم است چرا که باید در دراز مدت مثلاً 100 تا 150 سال نیاز کارخانه را تأمین کند در غیر این صورت ساخت شرکت فروش و خرید سیمان صرفه اقتصادی نخواهد داشت. در ایران معمولاً این معادن در حد فاصل بین دشت‌ها و کوه‌ها یافت می‌شوند.

خرید سیمان

پس از استخراج سیمان، آن را به سیلوهای ذخیره منتقل می‌کنند سپس از سیلو به کارگاه منتقل می‌کنند. احتمالاً نام سیمان پاکتی یا فله‌ای به گوشتان خورده باشد، این نام‌ها در واقع به نحوه انتقال سیمان اشاره دارند.

سیمان به دو روش منتقل می‌شود: فله‌ای و پاکتی.

در روش پاکتی سیمان را در بسته‌های کاغذی که 25 یا 50 کیلوگرم هستند، دو لایه اول را غیر اندود می‌کنند تا از نفوذ رطوبت جلوگیری کند، البته بعضاً به جای غیر اندود کردن، از جنس پلاستیک استفاده می‌شود که در هنگام خرید سیمان باید به این نکته دقت کنید و از خرید جنس پلاستیک خودداری کنید.

نکات خرید سیمان

اما در روش فله‌ای، سیمان با ماشین یا کامیون بارگیری می‌شود. این ماشین‌ها در زیر سیلو بارگیری کرده و سیمان خریداری شده را به کارگاه می‌برند.

مواد تشکیل دهنده سیمان سفید

یکی از مهم ترین انواع این متریال می باشد. در تولید سیمان سفید باید عناصری مانند اکسیدهای آهن، کرم، مس، تیتان و منگنز استفاده شود. اکسید آهن مانند یک گدازآور است و درجه پخت را پایین می آورد. در سیمان سفید این نقش را یکی از مواد اکسید آلومینیوم، گچ، شیشه، کلرور منیزیم، فلدسپات و کریپولیت اجرا می کند.

در مورد سنگ نمره جوشقان بیشتر بدانید.

سیمان پرتلند سفید

مراحل تولید این متریال ارزشمند مانند سیمان سفید است اما در مواد اولیه آن اکسید آهن وجود ندارد و به همین دلیل نباید از خاک رس استفاده کرد. بسیاری از کارخانه ها به دلیل هزینه بالا این کار را نمی کنند و از کلرور کالیم و کلرور کلسیم که در کوره سیمان پزی با اکسید آهن ترکیب شده و کلرور آهن پس می دهد استفاده می کنند. وقتی این مواد در کوره سیمان پزی پخته می شوند، این متریال به رنگ سفید در می آید. سیمان سفید نباید بیشتر از 0/02 درصد اکسید آهن داشته باشد.

سیمان سفید
سیمان سفید

کاربرد سیمان سفید

کاربرد اصلی این متریال در نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد. بعضی از افراد به جای سیمان خاکستری از این نوع متریال استفاده می کنند که باید بگوییم این مسئله از نظر هزینه مقرون به صرفه نیست. همچنین کاربردهای دیگر این محصول عبارتند از:

  • طراحی فضای داخلی ساختمان
  • در نمای بیرونی ساختمان
  • بندکشی درزهای کاشی و سرامیک

میزان سفیدی این سیمان چقدر است؟

مهم ترین ویژگی این محصول، سفیدی آن است و درجه سفیدی آن با آزمایش های دقیق مشخص می شود. نام آزمایشی که برای تعیین سفیدی این متریال انجام می شود commission international de I’eclarge است.

خرید سیمان سفید

شما می توانید این محصول را از طریق سایت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند تهیه کنید. یکی از راه های ساده و مطمئن برای خرید سیمان سفید، سایت پودرسازان است. خرید سیمان سفید به صورت کیسه ای در واحدهای کیلوگرم و تن معامله می شود. کیسه های خرید سیمان سفید معمولا ۲۵ و ۵۰ کیلویی هستند. اگر شما در سایت پودرسازان اقدام به خرید سیمان بکنید ما هر تعداد کیسه ای که مدنظر شما باشد با کامیون به شهر و محل اقامتتان فرستاده می شود.

خرید سیمان سفید

فروش سیمان

مسلما هرچیزی که امکان خریدش وجود داشته باشد، امکان فروش آن نیز هست. در سایت پودرسازان می توانید هر تعداد که می خواهید از این متریال را بفروشید. پیشنهاد می کنیم برای خرید و فروش سیمان یا به سایت پودرسازان مراجعه کنید و یا اینکه با شماره 09128181845 تماس خاصل نمایید.

نکات لازم برای نگهداری در هنگام خرید سیمان

شاید فکر کنید که سیمان خیلی سفت و سخت است و خراب نمی‌شود در حالی که اینطور نیست و برای سیمان احتمال فاسد شدن نیز وجود دارد. (اگر شما برای خرید سیمان از شرکت های نامعتبر اقدام کنید، احتمال فاسد شدن بیشتر است.) البته فاسد شدن سیمان دو نوع است که به هر کدام کربناته و هیدراته می‌گویند.  اگر رطوبت سیمان را فاسد کند، هیدراته گویند و اگر جذب ماده خاصی سیمان را فاسد کند، کربناته گفته می‌شود.

برای جلوگیری از فاسد شدن سیمان، باید تا جایی که می‌توانید سیمان را از رطوبت در امان بدارید. برای اینکار حتماً کیسه‌های سیمان را روی چوب بگذارید نه روی سطح زمین. همچنین مراقب باشید تا کیسه‌ها پاره نشوند و قبل از بارگیری سطح تریلی با پلاستیک پوشیده شود.

نتیجه گیری درباره خرید سیمان

در این مقاله شما با سیمان و آنکه سیمان چیست آشنا شدید. هم چنین با نکاتی که در هنگام خرید سیمان باید به آن دقت کنید نیز آشنا شدید. امیدوارم توانسته باشیم به شما در زمینه خرید سیمان کمک کرده باشیم.

شرکت پودرسازان با سابقه طولانی در زمینه فروش سیمان و پودرسنگ، آماده پذیرش پیشنهادات خرید سیمان شماست. در صورت تصمیم برای خرید سیمان با شماره  ۰۹۱۲۸۱۸۱۸۴۵ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *