دسامبر 21, 2020

سنگ نمره جوشقان

شماره تماس خرید پودر سنگ نمره جوشقان:

۰۹۱۲۸۱۸۱۸۴۵

سنگ جوشقان یکی از مشهور ترین سنگ های کشور است که برای مصارف بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ جوشقان به کیفیت بسیار بالای آن معروف است و مقدار بسیاری از آن برای صادرات از کشور خارج می شود. یکی از محصولاتی که از سنگ جوشقان به دست می آید سنگ نمره جوشقان است. سنگ نمره سنگ های دانه بندی شده ای هستند که در نمره های یک تا پنج دسته بندی شده و به فروش می رسند. 

سنگ نمره چگونه تولید می شود؟

ابتدا سنگ ها در قطعات بسیار بزرگ از معادن استخراج شده و به کارخانه منتقل می شوند سپس با دستگاه های سنگ کوب سنگ ها خرد شده و به قطعات کوچک تر تقسیم می شوند. سپس این کار در چند مرحله انجام می شود تا سنگ ها همگی به اندازه مورد نظر برسند.

با سرند کردن خرده سنگ ها به چند دانه بندی مختلف تقسیم شده و هر کدام با یک نمره شماره گذاری می شوند. به این ترتیب سنگ نمره یک تا نمره پنج به دست می آید. همچنین سنگ ها در سایز خشخاشی و شکری نیز به دست می آیند. آخرین مرحله نیز پودر سنگ است که بیشترین مقدار خرد شدن مربوط به پودر سنگ است.

سنگ نمره جوشقان

کاربردهای سنگ نمره جوشقان چیست؟

این سنگ نمره بیشتر در مصارف زینتی و نمای ساختمان کاربرد دارد. البته کاربرد هر نمره سنگ متفاوت است. 

سنگ نمره پنج جوشقان

این اندازه از سنگ بزرگترین اندازه سنگ دانه بندی شده است. سنگ نمره پنج در محوطه سازی، تزیین آکواریوم و استخر، باغچه، باغ تالار و ویلا و هر گونه دکوراسیون می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. 

سنگ نمره چهار جوشقان

سنگ نمره چهار اندکی از نمره پنج دانه بندی کوچک تری دارد اما مصارف آن تقریبا همان نمره پنج است. 

سنگ نمره سه جوشقان

سنگ های دانه بندی کوچک تر در ساخت موزاییک واش بتن و نمای برجسته و نمای ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. این سنگ نمره ها در رنگ های مختلف ساخته شده و در داخل موزاییک و نما به کار می روند.

سنگ نمره دو جوشقان

سنگ نمره دو نیز مانند نمره سه در واش بتن و موزاییک و کف سازی به کار می رود.

سنگ نمره یک جوشقان

سنگ نمره یک برای تغذیه مرغ مادر و نمای چکشی استفاده می شود. 

پودر سنگ نمره جوشقان چیست و چگونه تولید می شود؟

آرد سنگ ، پودر سنگ یا خاک سنگ که به زبان لاتین به آن  Rock Flour می گویند.

به مواد دانه ریز و آرد مانندی که حاصل از کوبیده شدن و ساییده شدن سنگ ها برروی هم به دو نوع طبیعی و مصنوعی استخراج می شود.

در طبیعت بر اثر ساییده شدن لایه های مختلف زمین و کانی های موجود در سطح زمین و برخورد سنگ نمره جوشقان با یکدیگر، قسمتی از آن به صورت پودر و آرد درمی آید. اما برای تولید صنعتی پودر سنگ از دستگاه ها و ابزار آلات مختلف و ماشین آلات مرتبط به سنگ کوبی استفاده می شود که به وسیله ی فک های قدرتمند و نیروی مکانیکی این دستگاهها اقدام به کوبش و خرد کردن سنگ ها می کنند و در درجات و دسته بندیهای مختلف به تولید آرد سنگ اقدام می کنند.

پودر سنگ نمره جوشقان

تشخیص کیفیت آرد سنگ جوشقان از دیگر پودر سنگ ها:

برای شناخت و تشخیص پودر سنگ جوشقان ممتاز و اصلی از پودر سنگ های تقلبی و ترکیبی باید فردی مطلع و باتجربه ای باشید. به بیانی دیگر افرادی که در کار ساخت و ساز و بنایی هستند و معماری ساختمان ها را برعهده دارند ، به دلیل تجربه ی بالای کارو شناخت انواع پودر سنگ ها می توانند به راحتی پودر سنگ اصلی را از فرعی تشخیص دهند .

مشتریان می توانند با مشاهده انواع پودر سنگ موجود در بازار و مقایسه آنها با یکدیگر به شناخت بصری خاک سنگ نمره جوشقان برسند.

در واقع خاک سنگ جوشقان یکی از انواع  معروف ترین وممتازترین خاک سنگ درایران به رنگ سفید می باشد و از نظر کیفیت دارای مرغوبیت زیادی همچنین نرم تراز سایر پودر سنگ ها است.

اما نرمی هر پودر نمی توانند دلیلی برجوشقان بودن آن باشد. پودر سنگ ساختمانی و پودر مل معمولا رگه ای از رنگ شیری یا کرم در خود دارند که معمولا این تفاوت ظاهری در بین پودرها قابل تشخیص می باشد.

خاک سنگ جوشقان از معادن سنگ جوشقان اصفهان استخراج میشود که از نظر ویژگی های شیمیایی و فیزیکی شبیه به سنگ مرمر و گرانیت بوده اما بسیار سفیدتر و باکیفیت تراز انها میباشد. 

پودر سنگ نمره جوشقان

ویژگی های بارز پودر سنگ نمره جوشقان 

کاملا سفید رنگ مناسب برای نمای رومی و شسته ی ساختمانها.

ترکیب شونده با انواع مصالح نظیر سیمان سفید و بتن.

مناسب برای بندکشی محیط های تجاری و مسکونی.

نرم و الک شده.

2 بار سرند شده.

بدون خاک و آهک.

در دو نوع بسته بندی کیسه ای و فله ای و با قیمت مناسب .

کاربرد های مهم پودر سنگ نمره جوشقان

سنگ‌های معادن منطقه جوشقان در اصفهان برای تولید خاک سنگ بسیار مناسب هستند. رنگ سنگ‌های این منطقه سفید بوده و به دلیل ظاهر تمیزشان، برای نماسازی بیرونی ساختمانها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خاک سنگ نمره جوشقان یکی از ترکیبات اصلی و مهم بتن است. زیرا علاوه بر کاهش هزینه تولید بتن ، موجب افزایش مقاومت و جلوگیری از ترک خوردگی در آن می شود.

همچنین به نسبت یک به یک با سیمان سفید مخلوط می شود و برای ساخت ملات یا دوغاب  برای بندکشی کاشی های کف و بدنه ، سرامیک کاری حمام و دستشویی و برای زیبای نماهای بیرونی و عمدتا برای نمای شسته به کار میرود. همچنین آرد سنگ نمره جوشقان برای پاشیدن بر روی قیر گونی،  خوراک دام و سند بلاست هم کاربرد دارد. 

مزایای پودر سنگ نمره جوشقان در آثار هنری:

یکی از کاربردهای پودر سنگ نمره جوشقان به دلیل رنگ سفید و مرغوبیت آن برای تولید آثار هنری است. این ماده برخلاف سیمان که بعد از خشک شدن بلافاصله ترک برنمی‌دارد، ازاین‌رو یک ماده مناسب و باکیفیت برای ساخت آثار هنری زیبا به‌شمار می‌رود. 

خمیر سنگ نمره جوشقان انعطاف‌پذیری خوبی برای تغییر شکل دارد. از این رو خمیر سنگ برای مجسمه‌سازی، گل‌سازی و برای انواع تابلوهای نقاشی نقش‌برجسته می‌توان استفاده کرد. اما ماده اصلی تشکیل‌دهنده خمیر سنگ همان پودر سنگ است. این ماده نقش حجم‌دهنده و مقاوم سازی در صنایع هنری نقش ‌برجسته برعهده دارد. برای مجسمه‌سازی معمولا از پودر سنگ های سفید استفاده می‌کنند و سپس با اضافه کردن مواد رنگی به خمیر سنگ، رنگ مورد نظر را به‌دست می‌آورند اما استفاده از پودرهای رنگی تولید رنگ مورد نظر را کمی مشکل‌سازمی‌کند.

پودر سنگ نمره جوشقان

همچنین نرخ ارزان این خاک سنگ و کیفیت خوب آن باعث شده است به یک ماده اصلی برای تولید ماده پوشش‌دهنده بوم‌های نقاشی با نام گریس اکریلیک تبدیل شود. همچنین از آن برای تولید پلاستر و ترمیم و بازسازی آثار هنری مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از نقاشان از این ماده برای تقویت پاستل‌های روغنی خود نیزاستفاده می‌کنند. خاک ‌سنگ‌های ویژه نقاشی در کیسه‌های یک کیلوگرمی به فروش می‌رسد.

پودر سنگ نمره جوشقان

انواع خاک سنگ های مرغوب و باکیفیت موجود در ایران 

  1. پودر سنگ  نمره جوشقان (مرغوب ترین پودر سنگ در کشور)
  2. پودر سنگ قم (بسیار با کیفیت و ممتاز)
  3. پودر سنگ الیگودرز(بسیار با کیفیت)

قیمت فروش آرد سنگ نمره جوشقان

آرد سنگ جوشقان با توجه به نوع کاربردشان دردانه بندی های متنوع با مش های مختلف نظیر پودر سنگ جوشقان نمره 1 تا سنگ جوشقان نمره 5 با کیفیت معمولی یا ممتاز تولید میشود.همچنین سنگ جوشقان بادامی برای مصارف خاص هم تولید می گردد.

سنگ نمره جوشقان اصفهان، سنگی متفاوت بوده و میزان تولید پودر سنگ آن کمتر از دیگر انواع خاک سنگ ها است و همچنین به خاطر ویژگی های فیزیکی خاصی که دارد ، سبب شده سنگ استخراجی از معادن این منطقه قیمت بالاتری نسبت به خاک سنگ های موجود در کشور داشته باشد در نتیجه آرد سنگ جوشقان هم اندکی گران تر از برخی انواع پودر سنگها مانند آهک و … است. اما این تغییر قیمتی آن چنان زیاد نیست که هزینه های گزافی را به خریداران آن تحمیل نماید.

به مشتریان آرد سنگ جوشقان اطمینان می دهیم که با هزینه ای که پرداخت می کنند بهترین و باکیفیت ترین پودر سنگ نمره جوشقان موجود در بازار را مستقیما از خود تولید کننده خریداری نموده اند و با خیال راحت می توانند این خاک سنگ نمره جوشقان را در مصارف ساختمانی به خصوص اجرای نمای شسته بکارببرند.

علاوه بر ایجاد زیبایی بصری در نمای یک ساختمان نیاز یک سازه مستحکم در مقابل اشعه فرابنفش خورشید و تغییرات دمایی آب و هوا برخوردار شده اند.

هزینه خرید پودر سنگ معمولا به صورت عمده به صرفه ترو ارزان تراز خرید تعدادی کیسه های پودر سنگ می باشد.

تولید کنند ه های پودر سنگ با کیفیت جوشقان

کارخانه و شرکت مصالح پودرسنگ و سیمان و پودر آهک، پودرسازان قم که بزرگترین و معروفترین تولید کننده و توزیع کننده پودر سنگ جوشقان ممتاز در کشور است.خاک سنگ جوشقان پس از استخراج سنگ جوشقان از کانی های این سنگ ،سپس کوبیده و خرد میشود.

پس از سرند شدن والک شدن دردانه بندی های متنوع ،در بسته بندی کیسه ای و فله ای با وزن های مورد نیاز مشتریان معمولا از 25 کیلوگرمی تا 40 کیلوگرمی با قیمت های ارزان و عمده به صورت مستقیم و با حمل بار آسان و هماهنگ شده به سراسر کشور توزیع و پخش میشود.

برای خرید پودر سنگ نمره جوشقان می توانید با پودرسازان و با شماره ۰۹۱۲۸۱۸۱۸۴۵ تماس حاصل بفرمایید.